dladzieci.pl
7,5
Polecam!liczba głosów: 88Zabawki z plasteliny wcale nie musza być tylko dla dziewczyn. Tutaj pokażemy wam, jak zrobić breloczek ze znakiem batmana! Chłopcy mogą go zrobić dla siebie, a dziewczynki dla braci lub przyjaciół. Jeśli użyjecie modeliny, to po wygotowaniu brelok będzie prawdziwy! Potrzebne nam będą tylko dwa kolory: żółty i czarny!Obydwie kulki spłaszczamy mocno w owale. Żółta zwłaszcza musi być jak najrówniejsza. Placuszki niech będą cienkie, ale nie za cienkie! Żółty owal zostanie podstawą do naszego breloka. A w czarnym wytniemy symbol batmana - nietoperza. Wycinajcie go plastikowym nożem lub wykałaczką! Najpierw utnijcie tak skrawek, jak na obrazku:


Następnie odetnijcie jeszcze kawałki tak, by stworzyć głowę z uszami. Zostały jeszcze skrzydła, zobaczcie poniżej jak je zaznaczyć:


Teraz już tylko wykończenie breloka. Naklejcie postać nietoperza na żółte tło. Żeby brelok wyglądał ciekawiej, zrobimy mu czarną otoczkę. Zrolujcie na stole bardzo dłuuuugi czarny pasek.


Owińcie paskiem żółte tło dookoła. Jeśli pasek jest za długi, to go skróćcie i połączcie końce ze sobą. W żółtym tle zróbcie dziurkę - dzięki niej brelok będzie można na czymś zawiesić!


Wasze arcydzieło jest gotowe:

WP/Beata Kośmider

Zobacz inne