dladzieci.pl
7,6
Wow!liczba głosów: 83Zabawki z plasteliny wcale nie musza być tylko dla dziewczyn. Tutaj pokażemy wam, jak zrobić breloczek ze znakiem batmana! Chłopcy mog± go zrobić dla siebie, a dziewczynki dla braci lub przyjaciół. Je¶li użyjecie modeliny, to po wygotowaniu brelok będzie prawdziwy! Potrzebne nam będ± tylko dwa kolory: żółty i czarny!Obydwie kulki spłaszczamy mocno w owale. Żółta zwłaszcza musi być jak najrówniejsza. Placuszki niech będ± cienkie, ale nie za cienkie! Żółty owal zostanie podstaw± do naszego breloka. A w czarnym wytniemy symbol batmana - nietoperza. Wycinajcie go plastikowym nożem lub wykałaczk±! Najpierw utnijcie tak skrawek, jak na obrazku:


Następnie odetnijcie jeszcze kawałki tak, by stworzyć głowę z uszami. Zostały jeszcze skrzydła, zobaczcie poniżej jak je zaznaczyć:


Teraz już tylko wykończenie breloka. Naklejcie postać nietoperza na żółte tło. Żeby brelok wygl±dał ciekawiej, zrobimy mu czarn± otoczkę. Zrolujcie na stole bardzo dłuuuugi czarny pasek.


Owińcie paskiem żółte tło dookoła. Je¶li pasek jest za długi, to go skróćcie i poł±czcie końce ze sob±. W żółtym tle zróbcie dziurkę - dzięki niej brelok będzie można na czym¶ zawiesić!


Wasze arcydzieło jest gotowe:

WP/Beata Ko¶mider

Zobacz inne