dladzieci.pl
8,7
Naprawdę superliczba głosów: 201

Róże z liści


Poniżej pokażemy wam w jaki sposób można zrobić przepiękne, jesienne bukiety. Ze zwykłych, klonowych liści zrobimy razem przepiękne róże!

Najpierw musicie nazbierać liści. Pamiętajcie, że muszą to być liście klonowe, o specjalnym kształcie. Możecie je zobaczyć na zdjęciach poniżej. Im więcej kolorów znajdziecie, tym ciekawszy będzie bukiet. Nam udało się znaleźć liście żółte, czerwone, pomarańczowe i zielonkawe.

LIŚCIE NIE MOGĄ BYĆ WYSUSZONE! Muszą być świeże, dawać się zginać.

Gdy już przyniesiecie zbiory do domu, koniecznie umyjcie je w misce, a potem dokładnie osuszcie. Osuszenie jest ważne, bo mokry bukiet może potem spleśnieć i będzie do wyrzucenia.

Zaczynamy od przygotowania stanowiska pracy: podkładka (może być ze starych gazet, ręcznika papierowego), liście, nożyczki, nitka i taśma klejąca. Jeśli mama się zgodzi, pożyczcie od niej też lakier do włosów.


Weźcie pierwszy listek, może być mniejszy. Odwróćcie go tyłem do siebie:


Trzy, odstające czubki listka zagnijcie do środka:Teraz, przytrzymując zagięte części, zacznijcie powoli zwijać z listka rulonik. Od lewej strony. Będzie on nierówny, ale właśnie TAK MA BYĆ!


Musi wyjść nam środek róży, wyglądający mniej więcej tak:


Teraz drugi listek przygotowujemy tak samo jak pierwszy, ale nie zwijamy go w rulonik, tylko owijamy nim nasz środek róży:


W ten sposób otrzymamy malutką różyczkę! Ta pierwsza może nie wyjść doskonała, ale im więcej się ćwiczy, tym lepiej wyglądają:


Tuż przy ogonku powinniśmy związać listki, by się nie rozwaliły. Jeśli wiązanie nie wychodzi, sklejcie je cieniutką taśmą klejącą.


Zróbcie więcej różyczek! Ćwiczcie, ćwiczcie, ćwiczcie! Liście są darmowe więc można się nimi bawić do woli!


Zebrane różyczki możecie otoczyć 3 większymi liśćmi i razem, delikatnie obwiązać. Powstanie piękny bukiet. Gdy całość trochę podeschnie, można spryskać ją lakierem do włosów. Będzie trwalsza i błyszcząca.


Taki bukiet nadaje się na prezent dla babci, do ozdobienia stołu albo klasy!


WP/Beata Kośmider

Zobacz inne