dladzieci.pl
9,2
Naprawdę superliczba głosów: 281

Owca z plasteliny


Poniżej możecie obejrzeć instrukcję w zdjęciach wraz z podpowiedziami. Przewijajcie powoli stronę w dół. Dzięki instrukcji zrobicie z plasteliny lub modeliny prześmieszną owieczkę!

Jeśli będzie wykonana z modeliny, to można ją utrwalić. Poproście rodziców o pomoc! Przeczytajcie na opakowaniu modeliny jak wygotować figurkę, by stwardniała. Następnie pomalujcie ją bezbarwnym lakierem do paznokci, a odzyska piękne kolory.

Nasza owieczka została zrobiona z plasteliny i nie jest utwardzona.

Do wykonania owieczki będą potrzebne: plastelina, stary długopis lub ołówek i podkładka - może to być czysta kartka

Na początek użyjemy białej plasteliny. Lepimy z niej dużo małych kuleczek. Pamiętajcie o czystych rękach! Jeśli będą brudne, to biała plastelina zamieni się w szarą!

Teraz przygotujcie żółtą kulkę, spłaszczcie ją tak, by wyszedł walec. W walcu ugniećcie jeden koniec tak, by był cieńszy. To będzie nasz pyszczek. Potrzebne są dwa uszka. Robimy je z żółtych, małych walców. Spłaszczamy je, zawijamy lekko do środka, a jedną końcówkę robimy cieńszą. Przyda nam się jeszcze tułów owcy - duża, biała kulka. Musi być choć trochę większa niż pyszczek.

Zostały jeszcze kopytka. Poproście kogoś dorosłego, żeby ukroił wam nożem dwa plasterki czarnej lub brązowej plasteliny. Plasterki muszą być cienkie, ale nie mogą się łamać.

Każdy plasterek trzeba przekroić jeszcze na pół. W ten sposób powstaną kopytka. Możecie je oczywiście ulepić sami, jeśli macie pomysł na inny kształt.

Wróćmy do robienia głowy. Na górze naszego pyszczka, tam gdzie jest on węższy, dolepiamy dwie białe kuleczki. Przygotowaliśmy ich bardzo dużo już wcześniej.

Na środek białych kuleczek nalepiamy teraz malutkie czarne kropeczki. W taki sposób powstaną nam oczy. Można też zrobić powieki - dzięki nim, owieczka będzie wyglądała na lekko zaspaną. Wystarczy zrobić małe, żółte kulki, rozgnieść je na placuszki i nałożyć na górną część oczu. Nie zasłońcie czarnych kropeczek!

Do tak przygotowanej głowy dolepiamy dobrze uszy, które czekają już gotowe. Przyczepcie je mocno, ale uważajcie, żeby nie zgnieść całej głowy!

Futerko robimy z białych kuleczek. Naklejamy je dookoła głowy bardzo szczelnie!

Teraz doczepcie głowę do białej, dużej kulki, która jest tułowiem owieczki. Całość oblepiajcie szczelnie kuleczkami.

Nasza owieczka jest już prawie gotowa! Calutka pokryta futerkiem! Brakuje jeszcze kopytek.

Kopytka doklejamy pod spodem tak, żeby owieczka mogła na nich dobrze stać.

Nasza pięknisia gotowa! Na pyszczku starym ołówkiem wgniatamy jej dziurki od nosa. My dolepiliśmy jej jeszcze kwiatka i buźkę, która go trzyma.

Owieczkę możecie zrobić jak tylko zechcecie. Ćwiczcie wyobraźnię, bawcie się kolorami!!


WP/Beata Kośmider

Zobacz inne