dladzieci.pl
8,6
Naprawdę superliczba głosów: 203

Rysowanie kotka


Kolejna lekcja! Dowiecie się w niej jak narysować bajkowego kotka. Możecie go później pomalować wedle uznania. Kotek będzie miał dwie wersje - łatwiejszą i trudniejszą. Zaczynamy!

Na początku musicie wybrać narzędzie do rysowania kółek, które widzicie obok (taka elipsa - spłaszczone koło). Rozwiną nam się trzy możliwości. Pierwsza od góry (na rysunku obok zaznaczona na granatowo) oznacza rysowanie zwykłych okręgów. Będą białe w środku i poprzecinają się, jeśli je połączymy.Możecie też wybrać grubość kreski, jeśli kółka wydadzą wam się za cienkie i prawie ich nie widać. Kliknijcie na taką kreskę ukośną, jak widzicie obok, a na dole otworzy się okienko. Wybierzcie sobie odpowiednią grubość, macie pięć do wyboru.. Gdy już to zaznaczycie, wróćcie do narzędzia z rysowaniem kółek.
Najlepiej jeśli rysunek będzie duży, ale nie za duży, żeby cały kot nam się zmieścił. Zaczynamy od policzków, potem będą na nich wąsy. Rysujemy dwa okręgi, wasze muszą być większe niż te w instrukcji po lewej stronie.

Na każdym okręgu robimy 3 lub 4 kropki, dorysowujemy okrąg mniejszy pod nimi i wybieramy narzędzie do robienia kresek. Pokazaliśmy wam je już wyżej, przy okazji wybierania grubości kreski. Prostymi kreskami rysujemy nosek nad policzkami. Nosek ma kształt trójkąta:
Znowu wracamy do narzędzia rysującego kółka. Dwa kółka nad noskiem, a w nich dwa mniejsze - to będą oczy, o tak:
Teraz już najlepiej narzędziem-pędzelkiem dorysowujemy głowę i kocie uszka. Nie zapomnijcie też o wąsach-robimy je narzędziem prostej kreski, które było pokazywane już wyżej. Taka ukośna kreska na przyborniku.Dla tych, którym nie idzie jeszcze zupełnie dobrze, proponujemy zakończenie kotka bardzo prostą metodą, używając prostej kreski. Dorysowujemy tułów, nóżki i ogon. Potem można zacząć kolorować.

Jeśli ktoś chciałby jednak rysować dalej sam, podpowiadamy jak. Dorysowujemy przednie łapki z paluszkami. Oczywiście rysujemy już pędzelkiem samodzielnie, bez kółek i prostych kresek.

Zostały jeszcze tylne łapy i ogon. Niech kotek wygląda tak, jakby siedział. Kotek może mieć ogon prosty, pofalowany. Obojętnie z której strony. Wszystko zależy od waszej fantazji.

Tak przygotowanego kotka możecie pokolorować. My dodaliśmy mu jeszcze szczegóły pewne a potem malowaliśmy za pomocą narzędzia z wiaderkiem. Wyszło ostatecznie tak, jak widzicie obok.


WP/Beata Kośmider

Zobacz inne