dladzieci.pl
8,3
Wow!liczba głosów: 291

Jak narysować psa w Paincie


Większość z Was na pewno ma na komputerze darmowy program do rysowania, który nazywa się Paint. Pokażemy wam jak narysować w nim psa i dobrze zapisać obrazek.

Otwieramy program Paint. Po lewej stronie mamy przybornik, w którym są różne przydatne rzeczy. Wybieramy pędzel:
Następnie poszukajcie takiej tabelki jak poniżej. Możecie w niej zaznaczyć grubość pędzla i jego kształt. My mamy zaznaczoną tutaj średnią kuleczkę, dzięki niej rysunek nie będzie kanciasty:
Możemy zacząć rysowanie. Najpierw głowa, spróbujcie narysować wydłużony pyszczek, głowę i uszy. Mogą być położone lub stojące, zależy od pieska:
My wybierzemy uszka stojące. Musimy dorysować nosek, oczko i drugie uszko. Można to zrobić tak:
Następnie ciągniemy szyję, plecy i ogonek. Ogon może być puchaty lub smukły, długi lub krótki. Mamy też kawałek pierwszej nogi:
Teraz pozostałe nogi z takimi szczegółami jak łapki oraz brzuszek. Pamiętajcie, że tylne nogi psa są śmiesznie wygięte, ale jeśli to za trudne, to możecie narysować je tak proste jak przednie. My je trochę wygięliśmy:
Teraz zostały dodatki: obroża. UWAGA! Czarne linie muszą się ze sobą stykać, bo inaczej przy kolorowaniu kolor wypłynie nam na zewnątrz! Pokolorujmy w końcu nasze psa. Najpierw paleta kolorów. Klikając na różne kolory możesz je wybierać:
Potem wybieramy wiaderko kolorujące i klikamy na obszar, który chcemy zamalować danym kolorem:
Jeśli oko lub któraś kreska wam się nie podobają, zawsze można je usunąć za pomocą gumki. Klikacie na gumkę i malujecie na fragmencie który ma zniknąć:
Jeśli gdzieś kreski nie były ze sobą połączone i zamalowało nam się całe tło trzeba wejść w górne napisy. Widzicie je na górze okienka? Kliknijcie Edycja i Cofnij a błąd zniknie.Możecie teraz poprawić co chcieliście i rysować dalej:
Nasz namalowany pies wyszedł tak:
Teraz, żeby dobrze zapisać obrazek wejdźcie znowu w napisy u góry: Plik i Zapisz jako...
Wyskoczy wam nowe okienko. Popatrzcie na obrazek na dole. Najlepiej jeśli zaznaczycie u góry Pulpit. Tam zapisze się rysunek i łatwo go znajdziecie. Wpiszcie też nazwę obrazka, my nazwaliśmy go: piesek. Potem kliknijcie: ZapiszWP/Beata Kośmider

Zobacz inne